Oferta

Nowość! Znaki TDC z kodami kreskowymi!

24.08.2018

Kody EAN – uproszczone przyjmowanie dostaw produktów TDC

Kod kreskowy zbudowany jest z równoległych pionowych ciemnych i jasnych pól o określonej szerokości. Za pomocą specjalnych czytników przekształca się go w kod cyfrowy, pozwalający na bezbłędną identyfikację towaru.
Pierwszy kod kreskowy zeskanowano w 1974 r. w USA. Od tego czasu standardy GS1 (globalna organizacja zajmująca się standaryzacją i zagadnieniami dotyczącymi kodów kreskowych) są stosowane m.in. w handlu, ochronie zdrowia, transporcie i logistyce, czy w wojsku.

Co to są kody EAN?

Europejski Kod Towarowy EAN (ang. European Article Number) to rodzina kodów kreskowych, ujednoliconych przez organizację GS1 w 2005 r. Najpopularniejszym kodem kreskowym jest EAN-13, który codziennie odczytywany jest na całym świecie 6 miliardów razy. Pozwala na  identyfikację kraju pochodzenia, producenta i towaru.
Aby uzyskać kod kreskowy należy zostać członkiem systemu GS1. Za uczestnictwo w systemie wnosi się jednorazową opłatę rejestracyjną i opłatę roczną. Prawo do kodowania produktów ma właściciel marki handlowej. Kod wymaga stosunkowo dużej precyzji wydruku, nie może być stosowany na niskiej jakości papierze oraz wymaga odpowiedniej jakości drukarek.

Etykiety EAN na produktach TDC

Wszystkie nasze znaki bezpieczeństwa, w tym fotoluminescencyjne znaki ewakuacyjne, znaki przeciwpożarowe, znaki ostrzegawcze BHP, instrukcje BHP, tablice elektryczne, piktogramy, sprzęt ochrony przeciwpożarowej posiadają naklejki z kodem produktu TDC oraz odpowiedni kod EAN.

Korzyści z oznaczenia produktów TDC etykietami EAN

Dzięki naszemu systemowi kodowania nie musisz do swojego systemu sprzedażowego wprowadzać ręcznie kodów EAN i łączyć z kodami produktów TDC. Przyjmowanie dostaw z naszej firmy jest uproszczone, wystarczy zeskanować kod kreskowy.
Dzięki etykietom EAN znaki bezpieczeństwa zostają wprowadzone automatycznie na stan magazynowy. To znacznie przyspiesza przyjmowanie dostaw z firmy TDC, jak również ogranicza ewentualne błędy, zdarzające się przy ręcznej obsłudze.

Dostosowanie do wymagań przetargów wojskowych

Dzięki kodom, nasze produkty mogą być przedmiotem przetargów dla wojska, oraz innych przetargów ograniczonych wymogiem oznakowania wyrobów kodem kreskowym, zgodnym z Systemem GS1. Tylko dostawcy produktów oznakowanych kodem kreskowym mogą być dostawcami resortu obrony narodowej.
 
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące funkcjonowania naszego systemu kodowania znaków, skontaktuj się z Działem Handlowym TDC. Niezwłocznie odpowiemy na Twoje pytania.

Aby pobrać pakiet kodów wraz z indexami towarowymi prosimy kliknąć w "pobierz ulotkę", plik exel pobierze się automatycznie na Państwa komputer.


Z poważaniem,


TDC

Nowość! Znaki TDC z kodami kreskowymi!